Još jedan košarkaški vikend u Sevojnu!

Pobednički vikend košarkaša Sevojna
March 20, 2019
KK “Sevojno” vicešampion Srbije!
April 22, 2019

Još jedan košarkaški vikend u Sevojnu!

Košarkaši i košarkašice Sevojna i ovaj vikend su iskoristili lepo vreme da odigraju svoje utakmice. Odigrano je sedam utakmica što prijateljskih što prvenstvenih. Neki su bili uspešni neki manje uspešni. Publika je imala priliku da provede svoje slobodno vreme gledajući Sevojničku decu u ovoj viteškoj igri.

Prvi su svoju utakmicu odigrali najmladji članovi Sevojna. Nekima je to bila i prva utakmica. U goste su nam došli naši prijatelji iz KK “Basket 031” iz Krčagova. Rezultat nije bio u prvom planu al ćemo ga napisati. Pobedu je ovog puta odnelo Sevojno rezultatom 58:24.

Svoju utakmicu igrale su i pionirke Sevojna. One su snagu odmerili sa godinu starijim koleginicama iz Play Off Užica. Kvalitet i bolja trenutna obučenost bila je na strani gošći koje su slavile rezultatom 61:31.

Kadeti Sevojna u prvenstvenim utakmicama dočekali su KK “Šampion” iz Užica i KK “Mileševac” iz Prijepolja. Učinak je bio polovičan jedna pobeda i jedan poraz. Sevojno je savladalo Šampion 56:44(18:09,08:17,07:12,23:06). Bila je to jedna uzudljiva al ne toliko kvalitetna utakmica u kojoj je Sevojno na kraju zasluženo slavilo.Strelci za Sevojno bili su Stanišić 14,Milosavčević 3,Baković 8,Stevanović 13,Arsić 14,Zorzić 4. Za Šampion strelci su bili Josipović 24,Lazarević 2,Jeremić 4,Jovanović 7,Marković 6poena.

U drugoj utakmici košarkaši Sevojna izgubili su svoju utakmicu od Mileševca na domaćem terenu rezultaom 44:64(14:20,12:07,07:22,11:25). Posle izjednačenog prvog poluvremena gde je Sevojno pružilo veliki otpor favorizovanom protivniku u drugom je Mileševac došao do svoje igre i zasluženo slavio. Strelci za Sevojno bili su Stanišić 11,Savić 2,Milosavčević 3,Baković 2,Stevanović 7,Đukić 4 i Arsić 15 poena. U ekipi Mileševca istakli su se Plaskonjić 12,Vujošević 10,Matović sa 32 poena.

Svoju utakmicu odigrala je i B ekipa mlađih pionira KK Sevojna protiv svojih vršnjaka iz Play Offa. Posle niz preokreta i uzbudljive igre Sevojno je slavilo sa 56:50.

Pioniri Sevojna u prvenstvenoj utakmici pobedili su na domaćem terenu ekipu KK “Studenta” rezultatom 50:44(09:10,16:14,18:07,07:13). Sevojno je nastavilo niz pobeda na domaćem terenu i gazi ka svom cilju da osigura drugo mesto u ligi. Bila je ovo brilijantna utakmica Peković Bojana koji je postigao 26 poena i vukao svoju ekipu ka pobedi. Pored njega u strelce su se upisali Stanišić 4,Adžić 1,Grubić 2,Rodaljvić 3,Mitrović 11,Tucović 3 poena. Za ekipu Studenta poene su postigli Matić 2,Tešić 4,Novaković 4,Kunilak 3,Gavrilović 25,Radovanović 6 poena.

Svoju utakmicu odigrali su i dečaci Sevojna rođeni 2008/09 godine protiv Crnokose iz Kosjerića. Sevojno je zasluženo slavilo rezultato 49:25. Publika je imala priliku da vidi niz dobrih poteza sa kojima su prednjačili Spasojević,Žunić i Erić kao i veliku borbenost ostalih igrača.

Mlađi pioniri Sevojna završili su svoju ligu bez poraza. Na domaćem terenu Sevojno je savladalo ekipu Crnokose iz Kosjerića rezultatom 82:28(22:11,18:04,25:06,17:07). Sevojno je u ovu utakmicu ušlo veoma motivisano i odgovorno. Sve zadatke koji su bili postavljeni pred njih su ispunili momci iz Sevojna. Strelci za Sevojno bili su Zorzić 3,Andrić 5,Milosavčević 14,Kostić 4,Panović 2,Babić 26,Tošić 6,Nikolić 12,Blagojević 10 poena. Za ekipu Crnokose strelci su bili Zekanović 5,Jovanović 4,Gligorijević 2,Arnautović 4,Sredić 4,Nikolić 7,Matić 2 poena. Mlade košarkaše Sevojna sada čeka finalni turnir Srbije koji organizuje Sport klub u Vrnjačkoj Banji.

Sportsko udruženje “Sevojno” u narednom vikendu obeležava dve godine postojanja. Biće to još jedan praznik košarke za sve ljubitelje čarobne igre pod obručima.