Polovičan uspeh KK “Sevojna” u ovom vikendu!

Sport u Srbiji je postao više od igre…Treninzi se održavaju u veoma teškim uslovima sa velikom strepnjom da li su svi prisutni zdravi. Utakmice su već posebna priča, dve ekipe sa stručnim štabovima daju sve od sebe da se utakmice realizuju, i definitivno ovo je postalo više od igre. Regionalna liga u kojoj učestvuje Sevojno sa nekim selekcijama iz bezbednosnih razloga prekinute. Do kad će biti pauza niko ne zna. I dok pojedine ekipe odmaraju seniorska ekipa koja posle mesec dana ne igranja utakmica zbog odlaganja ovaj vikend igrala je svoju utakmicu u Zablaću gde su doživeli svoj drugi poraz ove sezone. Rezultat utakmice je bio 90:69 u korist domaće ekipe iz Zablaća. Prvi utisci po dolasku u Zablaće i ulasku u salu Osnovne škole je da Sevojno jedino još uvk nema salu za treninge i utakmice…Domaća ekipa sastavljena od iskusnih igrača koji već duže vremena igraju ovaj rang takmičenja već od samog starta je pokazala čvrstinu i kvalitet koji poseduje. Ekipa Sevojna sa lošim napadom i katastrofalnom odbranom dozvolila je ekipi Morave da postigne za poluvreme 61 poen i vodi 26 poena razlike. U trećoj četvrtini Sevojno je počelo da se budi i uspelo je da istopi prednost ekipe Morave na pristojnih 17 razlike. Ta energija je trajala i do polovine četvrte četvrtine u kojoj je Sevojno uspelo da dodje na minus 7 i da prokocka napad za minus 5. U tim trenucima opet su se ponovile greške i iskusna ekipa Morave je utakmicu privla kraju u svoju korist. Za ekipu Sevojna strelci su bili Šapić 15,Karaklić 21,Jović 6,Kostić 4,Josipović 2,Skoković 19 i Damnjanović 2 poena. U ekipi Morave istakli su se Ivanović sa 26,Bogdanović 16,Lučić D,Savićević 15,Pečenković 10. Ekipa Sevojna u sledećem kolu dočekuje ekipu Play Offa.

Pored seniora i pioniri Sevojna nemaju pauzu. U Kvalitetnoj ligi Sevojno je dočekalo ekipu OKK Kraljeva i zabeležilo pobedu rezultatom 56:50. Posle očajnog prvog poluvremena u kome su dečaci Sevojna imali veliki broj grešaka i promašaja i minus od 7 poena nije bio veliki. Tek u drugom poluvremenu Sevojno je došlo do igre i u vrlo neizvesnoj penal završnici slavilo nad borbenom ekipom iz Kraljeva. Strelci za Sevojno bili su Nikolic A 27,Nikolic D 18, Tošić 6,Lazić 2,Panović 2.Jevtić 1. U ekipi Kraljeva istakli su se Vučković sa 24 i Milovanović sa 14 poena. U narednom kolu Sevojno gostuje ekipi Slogi Elit u Kraljevu.