Upis u školicu sporta, školu košarke i odbojke u Sevojnu!

Košarka, odbojka i fudbal u Sevojnu na novim terenima. PASAŽ
July 17, 2017
Počeli treninzi i utakmice na obnovljenom terenu u Sevojnu
August 22, 2017

U sklopu Sportskog udruženja “Sevojno” pored košarke kreće da se radi i školica sporta za decu od 4-8 godina. Školica sporta će krenuti sa radom od septembra,a termini će u septembru biti utorkom i četvrtkom od 18:30-19:30h i vikendom. Do sada u Sevojnu nije bilo prilike da se deca ovog uzrasta bave fizičkom aktivnošću na ovakav način.

Kod dece treba stvarati osnovu za dobro zdravlje, pravilan rast i razvoj, korisne navike, znanja, veštine i dobre radne sposobnosti, ali ne kao cilj po sebi, već u funkciji stvaranja pozitivnog stava o potrebi za vežbanjem kao paradigme načina života.

Cilj školice je usmeren na pravilan fizički,socijalno-emocionalni i kreativni razvoj dece.

• Pravilan razvoj
  • Unapređenje zdravlja
  • Preventiva deformiteta kičme ,nogu i stopala
  • Razvoj motoričkih sposobnosti: kordinacija,brzina,gipkost,ravnoteža,preciznost,snaga
  • Razvoj intelektualnih sposobnosti
  • Socijalni razvoj dece
  • Otkivanje talentovane dece i razvoj interesovanja i ljubavi prema sportu

Deca će imati stručni rad-profesor fizičkog vaspitanja,licencirani treneri sa višegodišnjim iskustvom u radu sa decom.

Treninzi će se održavati 2-3 puta nedeljno.

Pored školice sporta i standardno škole košarke u sklopu Sportskog udruženja radiće i škola odbojke. Upis novih članova će se vršiti ponedeljkom i sredom od 19-21h na školskom terenu ili u sali OŠ “Aleksa Dejović”

Sve na jednom mestu,tvoje je da odabereš, a najvažnije da budeš SPORTISTA!